Vypadáme jako zloději

Přílet do Chicaga byl relativně dobrodružný. S Petrem Palečkem, druhým Čechem přijatým letos na Northwestern, jsme vyletěli v cca 9:50 (měl vyletět 9:25) z Prahy do Varšavy, kde jsme v nově vypadajícím terminálu čekali na přestup – přímý let na chicagské letiště O’Hare. Polákům ale nějaká ta minutka očividně nedělá starosti, a tak se nakonec vyrazilo přibližně o hodinu později oproti původně plánovanému času. Let byl velice klidný, bez turbulencí a jakéhokoliv vzrůša. Fronta na imigračním byla dlouhá a nudná, ale to je vždycky, že. Úředníci-polobozi, kteří vám nejenom mohou podle práva sáhnout naprosto kamkoliv a prohledat a prohmatat naprosto cokoliv, se naštěstí asi dobře vyspali a nedělali problémy.

Pak začala ta pravá sranda. Měli jsme jasný cíl – bus firmy Pace číslo 250. Našli jsme tedy na nejbližší navigační ceduli nápis „Pace Buses“, který nás vyslal příslušným směrem po trase O’Hare letištního vlaku (bez nějž by se tam ani omylem nedalo přesouvat, ta stavba je neuvěřitelně huge-ass). Tam jsme po tázání několika lidí a prozkoumání několika míst nepochodili a tímto způsobem jsme se, jak jsme nakonec zjistili, dostali na úplně opačný konec letiště, než kde jsem potřebovali být. Tímto způsobem se náš „přestup na bus“ protáhl víc jak na hodinu, příčemž hned jak jsme došli na Pace zastávku, ukázalo se, že Pace 250 co jede jednou za hodinu nám před 4 minutami ujel 😀 Tak jsme zasedli na lavičce obklopeni obrovskýma taškama a Petr zaskočil pro jídlo do McDonalds.

Cesta busem přes všemožné poor neighborhoods nás ujistila, že naše listening skills stále ještě nejsou ani omylem dostatečné. Vážně, když nastoupí čtyři černošky a začnou se spolu rychle bavit, není šance. Bus na svoji konečnou stanici (tam jsme měli namířeno) dorazil na čas a my začali pomocí navigace hledat, kde že je ten byt jednoho Čecha z vyššího ročníku, kde máme jednu noc přespat, než se můžeme check-inovat na kampusu.

Byt jsme až překvapivě hladce našli, a bylo načase, neboť už na nás dopadala únava z cesty, a to tak že výrazně. Jenže ouha, klíč nesedí do zámku. Začalo největší drama cesty. Snažili jsme se něco vykoumat ohledně klíče, přičemž většinu času Petr klečel u zámku od kýženého bytu. Vypadali jsme zkrátka jak největší zloději. Co budeme dělat? Půjdeme do hotelu? Teď, ve tmě, dva běloši s taškama, spousta desítek dolarů? Zeptáme se lidí z jiného bytu (taky studenti), jestli by nás nenechali přespat? Je vůbec možné, že nám kamarád dal špatný klíč?

Ukázalo se, že nedal. Klíč byl totiž od zadního vchodu. Policajty na nás naštěstí nikdo nezavolal.

Dnes ráno jsme napochodovali na kampus a na check-in. Štěstíčko je se mnou očividně od začátku, automat na pití na kampusu mi sežral $1.50 😀 No a pak už začal celý kolotoč ISO – International Student Orientation. Stěhování do kolejí, z nichž je prý, co se úrovně ubytování i jídelny týče, nejlepší ta má. Juchů 🙂 Seznamovací aktivity; skoro všichni jsou tu z Asie a hodně lidí má různé podivné přízvuky. Moc pěkný kampus. A taky menší excitement u mnoha lidí, než bych byl čekal.

Zítra jdeme ráno nakupovat a po obědě se jde na soccer game. Yay!

P.S. přístě se pokusím napsat to míň nudně. Slibuju.

Reklamy

About adamzamorem

Student Northwestern University v Evanstonu, Illinois.

5 responses to “Vypadáme jako zloději”

 1. emasolarova says :

  Yay! Na self-beating budes mit dost prilezitosti ve skole, tak si ten blog uzivej a nehan 🙂 (nechci byt pesimista, ale mluvim z vlastni zkusenosti, navic jestli mas sklon k self-beatingu na vlastnim blogu, ve skole to asi bude jen horsi….).

  Northwestern je krasny kampus, tak at se ti tam libi! Kdybys mel chut prijet se ohrat, nabizim gauc v CA (a mame jen jedny dvere :D).

  • adamzamorem says :

   Ne, obvykle k self-beatingu sklony nemám. Ani ve škole, ani jinde. Ale tohle byl můj první blog post ever a měl jsem z něj takovej nic moc pocit, tak proto 🙂

 2. Aleš says :

  Možná by nebylo od věci přestat používat „počeštěnou angličtinu“, je to hrůza a vůbec to není „cool“ , jak si většina myslí!!! Jinak fajn zážitky 🙂

 3. adamzamorem says :

  opravdu se snažím tomu vyhýbat, ale
  1) když sednete k počítači po hodinách a hodinách mluvení a myšlení v Aj, anglická slova prostě naskakují jako první
  2) rozumět stejně nedělá nikomu problém
  3) některé věci to popisuje výstižněji

 4. Maky says :

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: