Rozmrznout a pak zase zmrznout

Tentokrát se pokusím zachovat relativní stručnost, slibuju.

Chicagské počasí nám tu vyvádí psí kusy. Po mrazivém minulém týdnu se v pondělí a v úterý výrazně oteplilo a přišlo hnusné deštivé počasí březnového typu, jen aby od středy začalo mrznout až praští. Čili taková horská dráha. Nejspíš i kvůli těmto výkyvům se mi povedlo nastydnout, a proto teď posmrkávám a středeční i dnešní posilovnu jsem vynechal, protože nemocné tělo potřebuje spánek 😉

Z neděle na pondělí jsem měl zatím asi svoje nebrutálnější studijní sezení dosud na NU, neboť v pondělí se měl psát midterm z psychologie a já si nevypisoval poznámky ze tří kapitol učebnice (asi 130 stránek) průběžně, a tak jsem si je musel vypsat a rovnou se je i naučit v neděli, nemluvě o úkolech na další předměty. Ve výsledku studium v podstatě v dvanáctihodinovém bloku od čtyř do čtyř. Naštěstí je psychologie zajímavá a látka je mi z malé části už známá díky skvělému systému středoškolské výuky v Čechách. Test mi nepřipadal příliš těžký a myslím, že známka by to měla odrazit.

Co se Persuasive Images týče, začali jsme se zabývat jednotlivými odvětvími zábavního průmyslu. Pan profesor Rein má kariérní zkušenosti snad úplně ze všeho, co se médií týče, a dokáže proto mluvit dost zajímavě. Jeho věc sice čím dál víc vysvítá na povrch (jména současných trendů už si často plete, zrovna včera říkal po celou přednášku místo Silver Lining’s Playbook (film) „Silver Playlist“), ale kontakty a zkušenosti má naprosto bezkonkurenční.

A tím se dostávám k té vzrušující části – naše skupina zkoumající boybands (to fakt překládat nebudu, k tomu termínu angličtina prostě patří) dostane příležitost udělat rozhovor s Jeffem Kwatinetzem, kdysi šéfem společnosti, co přivedla na světlo světa hvězdy jako Backstreet Boys, Britney Spears a mnoho dalších. Jeho e-mailová adresa obdržená od pana profesora Reina mi leží v mailu, už jen ho pěkně poprosit 🙂 Co víc, vypadá to, že bychom možná mohli dostat příležitost k dalšímu interview, tentokráte s objevitelem (nebo bývalým manažerem nebo něco) Lady Gaga. Na tyhle věci se, přiznávám, dost těším.

Snad někdy kolem úterý či středy univerzita oznámila, že letošní „commencement speaker“ – člověk, co promluví na promoci, obvykle s něčím inspirativním směrem ke studentům co rituálně vstupují do pracujícího světa, bude Michail Baryšnikov, legendární baleťák. My nepromující to neuvidíme, ale těm, co ano, to přeju 🙂

Ve středu večer jsme měli další meeting Flipside a konečně jsem napsal článek! A to ne jeden, rovnou dva, když už jsem byl u toho. Včera večer mi k tomu přišly připomínky od editora, takže dneska nebo zítra to upravím a budu mít na northwesternflipside.com svůj první plnohodnotný článek. Stejně si myslím, že moje headlines jsou vtipnější.

Ve čtvrtek proběhlo moje setkání s moji freshman advisor – „prváckou poradkyní“, která má za úkol ohlídat, že si beru takové kurzy, abych za ty čtyři roky dal dohromady nějaký ten obor, že vím, co dělám, že se mi tak nějak obecně dobře žije, a že třeba i vidím trošku dopředu a plánuju. Byla se mnou docela spokojená, očividně ji u prváků příjemně překvapuje, když mají sami trošku rozmyšleno a naplánováno jako já. Můj plán udělat double major communication studies a ekonomii se jí pořád zdá dobrý a s přehledem zvládnutelný, moje kurzy pertinentní a smysluplné, takže stejně jako posledně se moje, jinak občas povážlivě fluktuující sebevědomí zase trochu uklidnilo 😀 Teď si ještě musím domluvit schůzku v univerzitní kariérní poradně, aby mi pomohli udělat nějaké rozumné resumé a řekli, jestli ještě je nějaká šance domluvit třeba nějakou stáž na léto. I když na většinu asi bude pozdě. Všechno aby se plánovalo sto let dopředu v tomhle divném světě. Achjo. Mimochodem, 27. října 2027 bych si chtěl vyrazit do Tater na nějakou tu túru, kdo jde se mnou?

No a dostáváme se k dnešku. Z technického hlediska už dneska, když jsem včera po půlnoci koukal na poslední úsek filmu jako poslechového cvičení na španělštinu (taková telenovelní kopie Dannyho parťáků, celkem sranda), v doprovodném článečku jsem zjistil, že španělsky se hlavolam řekne „rompecabeza“, neboli doslova „zlomhlavu“. To mě pobavilo a rozhodně to není první až podezřele blízká příbuznost češtiny se španělštinu, na kterou jsem v poslední době narazil.

No a dneska dneska jsme se s cca 14 dalšími mezinárodními studenty registrovali, že budeme na jaře hrát jako tým v ISA World Cup, fotbalovém turnaji Organizace Mezinárodních Studentů. Na to se těším hodně. Fotbal je super.

Dneska večer už konečně najisto půjdu na My Fair Lady – za nepříjemných okolností jsem si na ni koupil lístek, takže už mi nikdo nezabrání. Jen škoda, že jdu sám. Ale takovej je život, člověk je koneckonců pořád na všechno sám 😉 Od 10PM až do jedné do rána pak buď můžu jít bruslit, neboť další akcí NU Nights je tentokráte bruslení s půjčovnou zdarma, což by mohlo přitáhnout na Ice Rink více lidí než obvyklých 5-6, nebo můžu jít na lehce erotické zpracování Shakespearovy Noci svatojanské s názvem Midnight’s Dream. Ale to hrajou i zejtra. Tak uvidíme.

Ještě jsem nezmínil všechno, co musím přečíst, naučit se a dovypsat si během víkendu, ale znáte to, to se nějak zvládne 😀 I když nevím jak, protože v neděli následuje Super Bowl, finále americké fotbalové (USA typu) ligy, a to je událost, kterou si nesmím nechat ujít. Takže asi zase utrpí spánek. No co, stejně tu spím snad až násobně víc než na střední a nemá to moc velký efekt. Stejně musím ubrat na spánku.

Žijte blaze a komentujte či ptejte se, co hrdlo ráčí.

Reklamy

About adamzamorem

Student Northwestern University v Evanstonu, Illinois.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: