Na optimistickou notu

V prvé řadě je nutno říci, že dneska je v Evanstonu krásně. Ostré sluneční paprsky krájejí svěže chladný vzduch, aby se pak odrazily od sněhu nasbíraného na travnatých plochách zpátky do prostoru. Vzniká tak neuvěřitelně příjemná atmosféra.

V druhé řadě se sluší zmínit, že z hlediska výuky se můj druhý trimestr na Northwestern chýlí ke konci. Španělština a psychologie se uzavřou dílčími testy už v pondělí, v populární kultuře už zbývá  jen dodělat a ve čtvrtek odprezentovat náš projekt na téma chlapeckých kapel a celý trimestr pro mě skončí závěrečnou kumulativní písemkou z matematiky příští pondělí. To znamená dva týdny prázdnin, juch!

Co o těch prázdninách budu dělat? Inu, dokud mě nevyhodí z kolejí, což nastane v sobotu 23., budu tady a budu s nadšením konzumovat všechna média, co jsem během školy konzumovat nestíhal, mezitím snad i občas týrat tělo v posilovně, případně navštěvovat Chicago. Asi taky teda budu muset řešit věci jako daně a brigády na léto, ale soustřeďme se teď na ta pozitiva. Už se nemůžu dočkat na týden bez nějakých deadlines.

A teď se držte: přes onen skutečný „Spring Break“, neboli jarní prázdniny, budu pobývat poblíž Los Angeles! Další mocný juch. Alejačka Ema, co v současnosti studuje na Chapman University v Santa Ana, CA, se uvolila mě ubytovat. Ještě přesně nemám naplánováno, co všechno budu v jižní Kalifornii provádět, ale to hlavní, letenky, už mám.

No a nyní by se slušelo říci i pár slov o týdnu uplynulém, že. Tak tedy na zmiňovaný pianový koncert v budově Chicagského symfonického orchestru jsme dojeli, já jako laik jsem prostě musel jenom konstatovat, že ten pán hraje opravdu dobře, zatímco studenti hudby po mých bocích málem padali ze židlí nadšením 🙂 Jednalo se o jakéhosi pianistu jménem Paul Lewis a hrál Schuberta. Pěkný zážitek.

V pondělí pak došlo na připravovanou ISA Talent Show, jejíž výtěžky měly pomoci několika mým kamarádům jet na dobrovolnický výlet do Peru a postavit tam pět domů pro oběti zemětřesení. Jako člen PR výboru jsem udělal brožuru a dostavil na samotnou show. Lidí, co by nebyli nijak spojeni s ISA, sice bohužel zas tak moc nedorazilo, ale každá pětidolarovka za vstupné se počítá.

Ve čtvrtek večer, tedy včera, byl poslední meeting ISA v tomto trimestru, čili byl designován jako zábavný a oddechový. Konala se soutěž týmů v různých mezinárodně tematických věcech, jako je jedení pálivých nudlí na čas, závod v zavazování turbanu a sari (indický závoj pro dámy), apod. Celkem zábava.

A dnes, kromě toho že, jak jsem už řekl, je krásně? Dneska začíná největší charitativní událost na této škole, Dance Marathon. Studenti, kteří od začátku školního roku vybírali peníze pro specifickou charitu a dosáhli určité částky, nastupují dnes na třicetihodinový tisícihlavý taneční maraton v ad-hoc postaveném stanu za studentským centrem. Co jsem je viděl jít dovnitř měli s sebou každý plnou sportovní tašku oblečení a spoustu jídla 😀 Doufám, že se bude dát jít na ně podívat, jak znaveně trsají třeba po 27 hodinách. Abych to dokončil, po oněch třiceti hodinách je slavnostně odhalena celková vybraná částka (letos určitě přesáhne jeden milion dolarů), a tancující dostanou příležitost se osobně setkat s dětmi, kterým právě pomohli. Říká se, že to bývají chvilky plné spánkovou deprivací nakopnutých emocí.

Já letos netancuji, protože, abych byl naprosto upřímný, se mi nechtělo vybírat $400, ale to vůbec nevadí, protože se na kampusu v sedm večer objeví Aasif Mandvi, komik z Daily Show Jona Stewarta, tak se na něj asi půjdu mrknout.

Všechno zní krásně a fámfárově, že? No, jen nezapomenout, že pořád musíme dodělat ty boy bands, pořád musím našprtat psychologii, a pořád přede mnou stojí kumulativní test z matematiky. Ale to se nějak zmákne 🙂

Byla tu kdysi princezna Diana

Byla tu kdysi princezna Diana

Silueta Chicaga v dáli a nerozpoznatelný přechod z vody na sníh a led v popředí

Silueta Chicaga v dáli a nerozpoznatelný přechod z vody na sníh a led v popředí

Stan pro Dance Marathon

Stan pro Dance Marathon

Sochy z Velikonočního ostrova v sněhovém provedení před naším technologickým institutem

Sochy z Velikonočního ostrova v sněhovém provedení před naším technologickým institutem

WP_000651

Jake, na němž byla předtím zavázána sari, a Marine s turbanem na hlavě

Jake, na němž byla předtím zavázána sari, a Marine s turbanem na hlavě

Tak to je von

Tak to je von

Dle mého krásně nastavené pódium a sál obecně

Dle mého krásně nastavené pódium a sál obecně

Reklamy

Tagy:

About adamzamorem

Student Northwestern University v Evanstonu, Illinois.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: