Nestíhané aktivity, fotbal, a politika

Tak do ISBE Marketing mě nakonec přijali, konkrétně jako stratéga, tedy člověka, jehož hlavní penzum práce se odehraje ještě před startem kampaně, protože je jeho úkolem správně určit cílovou skupinu, potřebný rozsah, lokality, použitá média, snažit se nasbírat data a s jejich pomocí určit, co bude efektivní a co ne apod. První schůzky jsou v neděli, tak uvidíme, co to vlastně bude zač. Těším se.

Ve Flipside by mi bývali dali šéfa marketingu, ale vzhledem k tomu, jak jsem tu pořád neefektivní a jak jsem tenhle týden nestíhal dělat ani věci do školy, přičemž jsem neměl v podstatě nic jiného na práci (to zní hrozně, ne? Nechápu, kam ten čas mizí.), musel jsem odříci. Nechtěli se mě ale vzdát, tak nakonec budu ve vedoucím týmu, ale jen s menší zodpovědností jako pokladník. Aspoň se naučím jednat s naším univerzitním „finančákem“, neboli úřadem, který vyplácí studentským skupinám jim přidělené finance z rozpočtové kapitoly studentských aktivit. Taky jednou za trimestr jako pokladník budu mít za úkol jít na půdu studentského senátu, který onoho medvěda financování aktivit porcuje, a připravit si řeč o tom, jak hospodaříme a (samozřejmě) proč bychom napříště měli dostat víc 🙂 No a budu mít možnost mít solidní vliv na chod celého magazínu tak jako tak, protože všechny z nově zvoleného vedení znám a vím, že je budu schopen přesvědčit o realizaci, když budu mít nějaký dobrý nápad. A co je hlavní, všechno by to mělo zabrat relativně málo času.

Když už přišla řeč na studentský senát, minule jsem vám slíbil ještě podat zprávu o volbách. David and Jo, kandidátka s jasně nejlepší kampaní (na poměry studentského projektu vážně docela šokující: skvělý web, viditelná a nápaditá kampaň na sociálních sítích, osobní přítomnost na klíčových místech a oslovování voličů, to vše graficky a stylově sladěno pod chytrým a rychle poznatelným logem, zkrátka pecka), představte si, nevyhráli. Volil jsem je já, volila je spousta lidí, co znám, ale kandidátku dvou pánů ze současných struktur nakonec zvolilo více lidí. Podle mě hlavně díky tak trochu neférové podpoře od odstupujícího prezidenta, protože ten jako jediný má přístup k mailing listu na VŠECHNY studenty univerzity – oproti ostatním kampaním mírně nespravedlivá nevýhoda. Nicméně nepochybuji, že pánové Ani a Alex to povedou dobře. Koneckonců byli moje druhá volba – volilo se australským stylem preferenčního hlasování (číslujete kandidátky od nejpreferovanější po nejméně preferovanou). A všichni kandidáti byli vlastně docela fajn a vypadali schopní. Nikdo nikoho neurážel, nevypouštěl o nikom drby, nevedla se negativní kampaň, zkrátka takhle by to mělo být. Měli jsme v úterý dokonce prezidentskou debatu: všichni čtyři kandidáti na prezidenta s externím moderátorem odpovídali na otázky s časovým limitem, zkrátka skoro jako v televizi.

V mnoha  věcech je ten univerzitní mikrosvět fascinující – tím, že tu máme všechny možné obory, jsou tu na všechno lidi – máte „studentské politiky“, těm lidi studující komunikace či žurnalistiku připraví skvělou kampaň, studenti filmu natočí vtipná a profesionálně provedená kampaňová videa, inženýři jim udělají aplikaci na online sledování GPS pozice kampusových autobusů, kterou slibovali voličům, aspirující novináři to všechno zmonitorují, pěkně vyfotí a dají do studentských novin.

Máme tu i náš malý fotbalový „světový šampionát“- ISA World Cup. V tom jsme dnes s týmem Rwanda (hodně týmů si vybírá na reprezentaci víceméně fotbalově obskurní země, aby pak soupiska světového šampionátu vypadala vtipně – hodně mých dalších kamarádů mimo týmu Rwanda třeba hraje za Mikronésii) odehráli v osm hodin večer první ze tří zápasů ve skupině. Možná už jsem to předesílal minule, ale prohráli jsme. Objektivně jsme na soupeře neměli, obzvlášť na organizátory vybraném příliš malém hřišti s příliš rychlým povrchem (obojí s sebou přináší vyšší nároky na zkušenosti a technickou zdatnost hráčů, a hlavně zkušenosti z velkého fotbalu těm klukům pochopitelně často schází), a tak nás pánové z týmu Írán, tentokráte opravdoví Íránci, porazili tři k nule. Zítra dopoledne hrajeme zbývající zápasy. Moc si od nich neslibuji, ale kdo ví, třeba se stane nějaká anomálie 😀

Nejen kvůli fotbalu, ale i kvůli normálnímu životu by se už mohlo umoudřit počasí. Dneska ještě hodinu před zápasem foukal silný vítr a padaly drobné, ale husté sněhové vločky. Sakryš, a to máme konec dubna! Jen šťastnou náhodou se počasí udobřilo těsně před výkopem, jinak by to bylo bývalo peklo. Jo, a když teda máme to schizofrenní chicagské podnebí, dva dny zpátky tady pršelo tolik, že voda zaplavila sklepy některých starších budov na kampusu a některé ulice se proměnily v menší napodobeniny Michiganského jezera. Když jsem sem na podzim přicházel, varován četnými příspěvky na univerzitních diskusních fórech o místním počasí, říkal jsem si: „Pche, to si jen děcka z Kalifornie stěžují, neustojí pořádnou zimu, ale na to my jsme v Česku zvyklí.“ Jenže se ukazuje, že slavné „Chicago weather“, ve skutečnosti dokonce jeden z hlavních faktorů motivujících přijaté studenty místo k nám jít na jinou školu, je vážně docela solidně šílené. Nechci tu zabřednout do moc velkého negativismu, ale když se nad tím zamyslíte, i kdyby hned zítra začalo být nádherně, za necelé dva měsíce je konec, takže nám to ve výsledku z celého školního roku dá tak tři měsíce normálního počasí(!). No, tak to snad nějak přežijeme.

Mimochodem, příští týden mám schůzku s vedoucím studijního modulu „Interactive Arts and Entertainment“ (Interaktivní umění a zábava), který jsem nedávno objevil na stránkách své School of Communication. Kdyby se mi povedlo těch cca 4-5 kurzů začlenit do svého plánu kurzů, mohl bych se něco přiučit o designu her, a obloukem se tak trochu vrátit k původní životní aspiraci, zatímco si udržím veškeré aspirace současné. Vzrušující.

Méně vzrušující je to, že s tím, jak vypadá plán víkendu, to vlastně nebude moc víkend a spíš to vypadá, že se k nějaké vlastní zábavě (pokud tedy nepočítáte ISA World Cup, samozřejmě) ani nedostanu 😦

No ale už vás nebudu nadále zdržovat, vy právě v tuto dobu vstáváte do nového dne a já už bych měl jít spát, ať jsem na zítřejší zápasy pěkně čerstvý.

P.S.: Jako obvykle, prosím komentujte, jestliže máte jakoukoliv poznámku, doplnění, či dotaz. Nebo jen ohodnoťte, jak se vám líbí styl psaní tohoto blogu. Vím, není dokonalý, ale snažím se zlepšovat. Každopádně se nestyďte to tady svými vstupy trochu oživit!

Reklamy

Tagy:, , , ,

About adamzamorem

Student Northwestern University v Evanstonu, Illinois.

One response to “Nestíhané aktivity, fotbal, a politika”

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: