Víkend oscilující kvality komedie

Jednou z charakteristik trimestrového (quarter) systému je, že nikdy není na co čekat a nikdy není čas otálet. Mnohé kurzy jsou v podstatě zhuštěné varianty kurzů designovaných na semestry, jen se musí stihnout podstatně rychleji. Možná nebude náhodou, že pověst „šprtských škol“ mají mimo jiné právě školy s trimestry (UChicago „Kam zábava chodí zemřít“, Nerd-western a další). Přes týden se prostě maká na školní práci a na schůzích zájmových skupin a aktivit. A tak, ačkoliv první týden je pro mnoho ostatních univerzit jen čtení sylabů, u nás je čtení sylabu pouze první přednáška nebo její část, pak už se nemilosrdně jede, zadávají se úkoly apod.

Tohle mi sice bylo známo, i přesto jsem ale byl překvapen, když jsem měl od úterka, kdy začala výuka, na práci o dost víc věcí, než bych si byl myslel. Možná se těm pěti kurzům neříká „overload“ jen tak. No uvidíme, snad se to zvládne.

Co se kurzů samotných týká, povětšinou mi zatím připadají slušné. Audience Analysis (neznám překlad, který by to nějak nepřekroutil) je vyučována starým panem profesorem s velmi vědeckým přístupem a hlavně slibuje opravdu zajímavou látku, úvod do mikroekonomie učí takový mix armádního kapitána a trenéra amerického fotbalu, co ale zároveň působí jako opravdový znalec oboru, rozbor mediálních textů přednáší pán očividně celoživotně zamilovaný do kinematografie, opět zřejmě s hlubokými vědomostmi. Jazykoví profesoři jsou jako obvykle na vysoké úrovni, takže to celkově vypadá, že jsem v dobrých rukou. Jen udělat všechna ta domácí poslechová cvičení, ekonomické příklady, rozbory konkrétních filmů atd. bude výzva 🙂

A co znamená titulek příspěvku? Titulkem příspěvku se dostáváme k víkendu. V pátek jsme s jedním kamarádem vyrazili na kampus Loyola University, který leží od našeho kampusu pár zastávek autobusem či nadzemkou. Naším úmyslem bylo omrknout, jaká je na Loyole improvizační scéna – šli jsme na dvě různá představení improvizačního spolku, v němž hráli kamarádovi známí. Bohužel se ukázalo, že improv na Loyole má k tomu northwesternskému relativně daleko a zřejmě není náhodou, že skoro každý náš slavný absolvent je komediant. Když už jsme u těch věcí, co se ukázaly, taky se ukázalo, že scéna druhého představení je dál, než bychom si představovali a pak se ještě ukázalo, že můj kamarád nechal v nadzemce mobil. Ve shrnutí super páteční noc. Nutno říci, že ta sobotní, kdy jsme s lidmi z Flipside vyrazili opět do iO Improv Theatre v severním Chicagu, tentokráte na skupinu Whirled News Tonight, která na svou improvizaci jako náměty namísto výkřiků z publika bere novinové titulky, byla o dost lepší. Aby ne, když to jsou profíci. Dechberoucímu improvizovanému Shakespearovi se to sice nevyrovnalo, ale byli slušní a nebáli se kontroverzí.

No a dnes máme neděli. Jestli jsme to ještě nezmiňoval ve starších příspěvcích, neděle je, minimálně tady, dnem domácích úkolů. Takže se jde zase makat. I když, co to vidí mé oko, facebooková pozvánka na „Big Bite Night“, akci pořádanou studentským senátem ve spolupráci s evanstonskými restauracemi, kde můžete v celém centru Evanstonu zadarmo ochutnávat nejrůznější lahůdky? No tak uvidíme… 😀

Reklamy

Tagy:, , , ,

About adamzamorem

Student Northwestern University v Evanstonu, Illinois.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: