Homecoming a nevýhra

Pro Northwestern jako celek i pro mnoho školních organizací skončil celkem významný týden. Z celoškolní perspektivy se vše točilo kolem dvou událostí.

První byl tzv. homecoming, tedy událost, kdy se absolventi univerzity (především ti naposledy odpromovaní) vracejí na jeden či několik dní na kampus, pořádají se různé rauty, promítání apod. a v pátek, na závěr celého „Homecoming week“ si mezi sebou volí Homecoming King and Queen a dělá se slavnostní průvod po Sheridan Road, hlavní dopravní tepně napříč kampusem, kterého se účastní i školní kapela, bratrstva, sesterstva, a vůbec tak nějak kdo chce. Na podrobnosti se mě neptejte, celou tuhle tradici moc nechápu a nejsem sám.

V sobotu se pak tradičně koná domácí utkání v americkém fotbale proti divácky lákavému soupeři. Letos se Northwestern od začátku sezony dařilo, a částečně i proto byla naše Homecoming game, zápas proti velké státní škole Ohio State University, vybrána celostátním sportovním kanálem ESPN jako zápas, který budou vysílat. Přijel tedy celý cirkus zvaný College GameDay (pořad, kde se o večerním zápase tlachá s moderátory už asi od osmé ranní), pódia, reproduktory, přenosové vozy a všechno kolem. Někteří kamarádi a známí byli ochotní vstát ve 3:30, aby se do onoho davu, který bude za moderátory vidět na kameře, dostali. Pár z nich si vyrobilo velmi vtipné cedule a nápisy, většinou narážky na náš status nejchytřejší školy v konferenci Big Ten. Hlášky jako „Uhněte, nemůžu projít do knihovny.“ nebo „Promiň mami, dostal jsem A- z chemie.“ tedy nejspíš ještě prohloubily naši národní image školy šprtů 🙂

Já osobně jsem se chtěl zúčastnit jen přímo zápasu, tedy jít se na naše Wildcats proti Ohiu podívat na stadion, ale bohužel jsem, samozřejmě, nebyl ani zdaleka jediný s podobným nápadem. Sekce vyhrazená pro studenty (máme vstup zdarma(= v ceně)) ale byla narvaná neuvěřitelným způsobem a my už jsme nebyli bohužel vpuštěni. Celý napínavý zápas jsme tedy sledovali u Petra v bytě na ESPN. Až do poloviny poslední čtvrtiny to pro nás vypadalo velmi nadějně a Tom, který se o americký fotbal zajímá mnohem víc, už začal spřádat teorie o tom, kam všude postoupíme, když vyhrajeme. Jenže poslední se smál soupeř. Dílem vinou některých zaváhání rozhodčích, dílem vinou jednoho zaváhání hráče v klíčové chvíli jsme nakonec prohráli 40-30.

Teď tedy na kampusu nastala trudná pozápasová neděle a všichni se vrhají do školní práce o trochu smutněji než jindy. Dnes taky máme deadline na přihlášky do ISA, takže všichni ve vedení bedlivě sledujeme, jak a jestli přibývají a doufáme, že se nám přihlásí fajn lidé, mezi nimiž pak pomocí pohovorů vybereme členy. Flipside pohovory ani výběr nedělá, takže tam už nové členy máme, jsou aktivní, vtipní, a budoucnost tedy pro naši satiru vypadá růžově.

Ale ten fotbal jsme měli vyhrát, sakryš.

Pár fotek

Reklamy

Tagy:, , , , ,

About adamzamorem

Student Northwestern University v Evanstonu, Illinois.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: